Bylinková obec Mutišov

V roce 2009 byl zahájen společný projekt českých a rakouských organizací „Přírodní zahrady bez hranic“. Do tohoto projektu se zapojil i Mutišov se záměrem stát se první „Bylinkovou obcí“ v Čechách. Založení bylinkové obce Mutišov v letech 2010-2011 bylo spolufinancováno z prostředků Evropské unie v rámci programu přeshraniční spolupráce Cíl Evropská územní spolupráce Rakousko –Česká republika 2007-2013.
Jedná se o veřejné prostranství obce Mutišov. Obyvatelé obce se zapojili do zatraktivnění veřejného prostranství s využitím přírodního zahradničení. Upravené plochy mají edukativní význam, jednotlivé celky jsou tématicky koncipovány, vše propojuje zajímavě řešený informační systém - poutavé informační tabule s vysvětlením tématu. K rostlinám jsou umístěny jmenovky (česky, latinsky, německy). Část obecných prostor je vyhrazena pro malé děti.

Pokud máte zájem poslechnout si výklad o Bylinkové obci a jednotlivých bylinkových záhoncích a dalších zajímavostech v rámci veřejných prostor obce, je možné domluvit si prohlídku s průvodcem.
Průvodcovské služby je nutné domlouvat předem, pokud jste právě přijeli a nikdo o Vás neví, není zaručeno, že bude průvodce k dispozici.

Kontaktní údaje

Mobil:
+420 736 776 211
Email:
info@bochnickovi.czAdresa

Město:
Mutišov
PSČ:
378 81
Adresa:
Mutišov 18