Bylinková zahrada Lu & Tiree Chmelar

Bylinková zahrada Lu & Tiree Chmelar je unikátní veřejně přístupnou zahradou svého druhu v České republice. Samostatný areál o rozloze cca 3000 m2 se nachází v bezprostřední blízkosti Národní kulturní památky Zámek Valtice, na ploše bývalého zámeckého zahradnictví a vznikal během let 2004-2010. Zahrada byla oceněna třetím místem v soutěži Park roku 2010, který vyhlašuje Svaz zakládání a údržby zeleně a Cenou děkana Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity.

Hlavními iniciátory projektu byli manželé Tiree a Lubomír Chmelarovi z USA.

Zahrada je navržena jako samostatně fungující objekt zahrnující tematické záhony bylin s informačním programem, okrasný parter s vodním prvkem, sad, odpočinkovou část s občerstvením a prodejnou suvenýrů.

Najdete zde mimo jiné Zahradu vůní, Kulinářskou zahradu, Zahradu mýtů a legend, Zahradu motýlů a včel. Menší plochy zaujímají Záhony antických bylin,Záhony barvířských bylin a Záhon lásky.

Celkem je v zahradě pěstováno více než 300 druhů rostlin. V sezóně je v zahradě zajištěn erudovaný průvodce.

Zahrada je ideálním cílem výletů pro návštěvu rodin s dětmi, neboť mimo jiné ve své stinné části nabízí možnost malého občerstvení, pískoviště, dětský vodní prvek s konvičkami, nákup suvenýrů s bylinnou tematikou, což jsou aktivity které jistě dotvoří každý rodinný výlet.

Další možnost je pořádání školních výletů a exkurzí pro specializované pracoviště a školy s enviromentální tématikou, které je však nutno domluvit předem.

Kontaktní údaje

Email:
bylinkovazahrada@gmail.com
URL adresa:
http://bylinkovazahradavaltice.cz/Adresa

Město:
Valtice
PSČ:
69142
Adresa:
Zámek 1