Kopřiva & Kopřiva

Permakulturně řešená zahrada u městského rodinného domu, zajímavá rekonstrukce stavby s pomocí slámy a hliněných omítek.
Tento projekt bude cennou inspirací pro každého, kdo řeší v permakulturním duchu městskou zahrádku u rodinného domku, kdy je třeba zachovat určitou úpravnost a úhlednost pozemku, a přitom aplikovat prakticky všechny obvyklé permakulturní postupy. Poblíž obytného domu jsou plochy pro hry dětí, stranou po okrajích a v zadní části pozemku najdeme polykultury zeleniny, trvalek a drobného ovoce. Zahrada má vzrostlé ovocné stromy, divočinu s útočištěm pro ježky, chov kachen indických běžců, využívá se mulčování i treláže. Průběžně jsou vysazovány tradiční či „staré“ odrůdy i méně běžné ovocné dřeviny.
V horním patře vilky ze 30. let jsou využity izolace ze slámy a hliněné omítky a konstrukce z přírodního dřeva, výsledkem je neobyčejně krásný a přitom nevtíravý a přirozeně působící interiér, jehož autorem je architekt Oldřich Hozman.
Zajímavé jsou zde také společenské přesahy – paní domu se věnuje také semenaření, mj. ve spolupráci s Gengel o. p. s., založila Semínkovnu a komunitní zahradu v Kolovratech, je zakládající členkou vzdělávacího spolku Soova a aktivní členkou Permakultury (CS).

www.facebook.com/koprivy

Kontaktní údaje

Mobil:
+420 607 704 611
Email:
alena.chadova@gmail.comAdresa

Město:
Praha-Uhříněves
PSČ:
104 00
Adresa:
K Podchodu 621/11