Školní zahrada ZŠ Nové Veselí

Jedná se o školní zahradu o rozloze přibližně 2 800 m2 , jsou na ní pěstební záhony se zeleninou, bylinami a květinami, uplatňujeme smíšené kultury. Máme malý jabloňový sad, dvě hrušně a třešeň, pěstujeme také drobné ovoce. Na zahradě je přírodní jílové jezírko, vodu doplňuje čerpadlo na solární pohon. Jsou tu ukázky lesních rostlin a kamenná stráň se suchomilnými rostlinami. V prutníku pěstujeme tři druhy košíkářských vrb. Trávu ze zahrady využíváme jednak k mulčování záhonů, nebo ji ukládáme do kompostu. Pro podporu živočichů jsou instalovány ptačí budky a krmítka, hmyzí hotel a ježčí hromada. Na zahradě je altán sloužící k výuce, hmatová stezka a ohniště s lavičkami. Zázemí tvoří domek s nářadím a kompostovací záchod.
Na zahradě jsou dvě jezírka, jedno přírodní s jílovým dnem, druhé opatřené folií. Vyskytují se zde kriticky ohrožení skokani ostronosí, jejichž samečci v době páření zmodrají. V části zahrady je květnatá louka sečená dvakrát ročně kosou. Informace o vyskytujících se organismech najdou návštěvníci na naučných tabulích.

Zahrada je využívána jednak v rámci výuky, ale i ve volnočasových aktivitách dětí, jako je přírodovědný kroužek Kulíšci.

www.zsnoveveseli.cz

Kontaktní údaje

Mobil:
+420 774 521 034
Email:
eva.jahoda@seznam.czAdresa

Město:
Nové Veselí
PSČ:
592 14
Adresa:
Na Městečku 1