Ukázková přírodní zahrada Jaroslavy a Bohumila Fexových

Společně s renovací původního statku v roce 2002 se obnovuje a doplňuje i zahrada kolem domu o rozloze větší jak 5500 m2. Vzniká přírodní zahrada pro všech pět smyslů.
Průchodem vedle domu vejdete do rozlehlé zahrady, kde se otevírá pohled na různá zákoutí. Pro potěchu oka i čichu jsou zde květinové koutky - trvalky, růže, ale i malé loučky, kde kvetou kopretiny, kohoutky, zvonečky… Objevíte vodní plochy - rybníček s rybkami, kde kvetou lekníny a kosatce, studánku, jezírko. Nechybí suché zídky, kde voní mateřídouška a šalvěj.
Naleznete divoké koutky s černým bezem, šípkovou růží, lonicerou, břečťanem, loubincem i kopřivou. Rostou zde starší i mladé listnaté a jehličnaté stromy – javor, jasany, buk, dub, lípa, modříny, smrky, kde hnízdí a koncertuje spousta ptáků, ale i ovocné stromy a keře jako rybízy, angrešty, maliny, ostružiny, borůvky, muchovník, aronie, zimolez kamčatský i záhony jahod. Chuťové buňky si přijdou na své i v bylinkové a zeleninové zahrádce.
Při tiché procházce naší rajskou zahradou můžete spatřit ještěrky, žáby i užovku a slepýše, žije tu s námi ježek a lesní mravenci si tu postavili svůj hrad.
Nechybí ani koutky pro relaxaci a posezení s přáteli.

Kontaktní údaje

Mobil:
+420 728 319 123
Email:
jarfex@centrum.czAdresa

Město:
Pelhřimov
PSČ:
393 01
Adresa:
Chrástov 1