Ukázková zahrada Kittenberský svět zážitků

Ukázková zahrada Kittenberský svět zážitků

Rozmanitost rostlin v kouzelném prostředí


Přátelé a milovníci zahrad najdou uprostřed oblých kopců Waldviertelu, jen několik kilometrů od Kremže a Langeloisu, fascinující komplex ukázkových zahrad s četnými tematickými zahradami.

Trochu jiný zahradník
Více než 25 roků navrhuje a realizuje Reinhard Kittenberger spolu se svým týmem „zážitkové zahrady“. Do realizací jeho zahrad je vždy zapojeno pět smyslů stejně jako živly oheň, země, voda a vzduch. Zahradní bistro nabízí po prohlídce zahrady další požitek a v návštěvnickém centru najdou hosté rozmanitý sortiment rostlin od trvalek až po zeleninu a ovoce.

Vidět, slyšet, hmatat, chutnat a čichat: zahrady, které překvapí i potěší.
Více než 30 tematických zahrad zve k „hortikulturní cestě“. Od Zahrady ohně přes Sluneční zahradu k Zahradě svodů, od Babiččiny selské zahrádky po Vodní zahradu zdraví, od přírodně utvářené Waldviertelské vřesové zahrady po Růžovou zahradu probouzejí Kittenberské zážitkové zahrady chuť chvíli se zdržet a nacházet nové nápady pro vlastní zeleň. Zahradní pavilon nabízí velký výběr rostlin a módních doplňků a zve k informování se, plánování a ochutnávání. „Dětský svět“ osloví srdce všech ratolestí a na celé hodiny jim poskytne spoustu zábavy v přírodě!

Středomořské sny
V Toskánské zahradě rozlévají svou opojnou vůni vonné byliny a křehké květy citrusů. Kamenné sloupy a sochy, rajský výhled a celá ta rozmanitost středomořských rostlin zde vytvářejí trvale prázdninovou atmosféru.

Vodní zahrady
Ve Vodní zahradě zdraví se stres jakoby sám od sebe rozplývá. Se zurčením si voda v potůčku hledá svou cestu do jezírka, které jako oáza zdraví oživuje zahradu. Také koupací jezírko nabízí celou paletu relaxačních činností – plavání, Kneippovova vodoléčba, anebo se můžete jen tak nechat unášet a prostě si užívat. Zahrada smyslů zve k smyslnému prožívání a splývání s přírodou: cítit měkkou trávu pod nohama, slyšet tiché zurčení vody, vidět barevnou nádheru květin a tvarové bohatství listů, chutnat plody vlastní produkce a cítit vůni bylin a aromatických rostlin.

Atmosféra Dálného východu a vůně růží
V Japonské zahradě najdete motivy japonského vnímání krásy, přinášející dálněvýchodní atmosféru a vnitřní rovnováhu. Růžová zahrada vás okouzlí překypujícím bohatstvím květů, opojnými vůněmi a kouzelnými formami nepřekonatelné královny květin, růže. Rozmanitost zahrad fascinuje a probouzí touhu vidět toho ještě více. Přijďte se podívat!

Otevírací doba
30.března - 08.listopadu 2013

Zahrady zážitků a Skleník
Po - So 9:00 - 18:00 hod
Neděle/Svátky: 10:00 - 17:00 hod

Kanceláře:
Po - Pá: 8:00 - 16:00 hod
Informace
vstupné:

dospělí: € 7,00
zlevněné vstupné: € 6,00
(senioři 55+, skupiny od 20 osob, studenti, vojáci základní služby)

www.kittenberger.at

Kontaktní údaje

Mobil:
Tel: 02734 / 8228
Email:
office@kittenberger.atAdresa

Město:
Schiltern
PSČ:
3553
Adresa:
Laabergstraße 15