Ukázková zahrada Loisium

Ukázková zahrada Loisium

Zahrada požitků a vína – svět zážitků s vinotékou


V Langenloisu, největším vinařském městě Rakouska, se nachází také nejzajímavější rakouské vinařské centrum: LOISIUM Svět vína a vinotéka, vedle toho také LOISIUM Hotel, navržený slavným newyorským architektem Stevenenm Hollem. Návštěvnice a návštěvníci zde najdou také jednu neobyčejnou ukázkovou zahradu.

Svět zážitků a vína
LOISIUM Svět vína je labyrint vedoucí až 900 let starými vinnými sklípky, v tradičním i mystickém provedení, zvoucí k neobyčejné procházce s mnoha příběhy a historkami spojenými s vínem. Kolem tohoto „Světa vína“, skládajícího se z vinotéky, hotelu a obchodu, se rozkládá Zahrada požitků a vína.
Devět „kapesních zahrad“ zve k seznámení se s činností vinaře ve vinohradu, ale také k zastavení se a relaxaci. LOISIUM Svět vína podává informace o víně na nejrůznější způsob: instalace k tématu „jak se rodí víno“, projekce, skulptury, barokní viniční domek i moderní vinné sklepy nám dávají nahlédnout do tajemství vína.

Myšlenkové vlny ve vinohradu
Cestička ve tvaru vln prochází vinicí od wine & spa resort LOISIUM Hotel až k Heurigenhof Bründlmayer. Tyto „myšlenkové vlny“ symbolizují myšlenky táhnoucí se hlavou vinaře při jeho monotónní práci ve vinici.

Vinař myslí během práce na rodinu, na prázdniny, na počasí – všechny tyto myšlenkové proudy jsou obrazně inscenovány jako průběžná stuha a umělecky realizovány v devíti myšlenkách.
Moře vinných keřů je přerušováno jen dvěma „poutači“ – aluminiovou krychlí a skleněným válcem s trojbarevným povrchem. Tato symbióza současné architektury a vinařské kultury by měla zdůrazňovat a doplňovat krajinně architektonický koncept rakouské skupiny „ko a la“, která tuto zelenou plochu navrhovala.

Hosté, přecházející z jedné budovy do druhé, se vinicí pohybují po pěšince vyznačené barevnými kolíky a často při tom nečekaně narážejí na „kapesní zahrady“ – malé zahradní ostrůvky uprostřed vinného moře. Jako člen Kamptalských zahrad patří Zahrada požitků a vína k zajímavé zahradní nabídce regionu.

Otevírací doba
Svět [zážitků a] vína
duben až říjen
denně: 10.00 - 19.00 hod.

listopad až březen
st - ne: 10.00 - 19.00 hod.

Vinotéka
duben až říjen
denně: 10.00 - 19.00 Uhr

listopad až březen
st - ne: 10.00 - 19.00 hod.
po + út: 10.00 - 15.00 hod.

www.loisium-weinwelt.at

Kontaktní údaje

Mobil:
Tel: 02734 / 322 40
Email:
info-weinwelt@loisium.atAdresa

Město:
Langenlois
PSČ:
3550
Adresa:
Loisium Allee 1