Zahrada chutí a vůní

Naší zahradu najdete v CHKO Třeboňsko, v blízkosti hranic s Rakouskem.
Většina výsadeb je poměrně mladá (začali jsme na jaře 2008 v podstatě na zelené louce), ale i tak už je na co se dívat, a stále přibývá něco nového. Proto u nás můžete také pěkně vidět, jak taková zahrada postupně vzniká a s časem se mění.
Chceme, aby naše zahrada byla krásná nejen pro oko, ale i pro ostatní smysly. Vše se snažíme kombinovat tak, aby se rostlinám spolu dobře dařilo, ale aby také dobře vypadaly. Proto u nás nenajdete oddělenou okrasnou a užitkovou zahradu, ale vše se prolíná a vzájemně doplňuje. V zahradě jsou zakomponované také herní prvky pro děti (vrbová spirála, pískoviště na kopci,...)
Pěstujeme tradiční i méně známé druhy a odrůdy. K vidění jsou u nás staré krajové odrůdy zeleniny i ovoce (jako třeba Panenské a Míšeňské jablíčko), ale také nové a netradiční jedlé druhy (Třešeň plstnatá, Hlošina okoličnatá, Oskeruše, Hrušeň Tatarka a mnoho dalších), bylinky a kořeninové rostliny a také mnoho medonosných rostlin (pro naše včelky).
Kromě druhové a odrůdové rozmanitosti máme na zahradě i velmi rozmanité podmínky – od velmi suchých a slunných stanovišť, až po téměř celoročně podmáčenou louku.
O zahradu pečujeme s láskou a úctou k přírodě a jejím zákonitostem tak, aby se zde dobře dařilo rostlinám, živočichům a také nám :).

www.nasezahradka.webnode.cz

Kontaktní údaje

Mobil:
+420 725 240 035
Email:
jita.svet@email.czAdresa

Město:
Rapšach
PSČ:
378 07
Adresa:
Spáleniště 196