Zahrada Mateřské školy Arabská v Praze 6 "Zahrada jako Cesta do světa“

Mateřská škola se speciální péčí v Praze 6 přizpůsobila svoji zahradu představě cesty do světa, na které se děti učí nezávislosti a samostatnosti. Prostředí teď dětem umožňuje širokou škálu aktivit.

Z bezpečného dvorku s jabloní, kruhovou lavičkou, bylinnými záhonky a plochou pro vodní hrátky, se mohou vydat přes louku a pole do stále divočejší krajiny lesa, aniž by při tom opustily školní zahradu. Její součástí je i několik políček a nově založený třešňový sad. Děti tak mají k dispozici prostor pro kutění, pěstování, hry, řádění na koloběžkách i pro společné stolování venku. Přírodní ráz zahrady ozvláštňují originálně řešené houpačky a skluzavka nebo nevšední mobiliář. Mají tu i pravou africkou kanoi, vydlabanou z jednoho kusu dřeva. Přírodniny jako klacky, drobné kamínky či písek mohou děti využívat i při volné hře a zahradu tak dílčím způsobem neustále proměňovat drobnými stavbami a objekty. Na proměně zahrady po celou dobu spolupracovali děti, rodiče a učitelé.

Architektonické řešení navrhla Martina Kárová ve spolupráci s Ladislavem Soukupem. Autorem výtvarných prvků je Michal Micl Novotný. Obnovu zahrady podpořila v letech 2013-2015 Nadace Proměny Karla Komárka.

Návštěva možná po domluvě

http://www.skolka.org/kontakt.html

Kontaktní údaje

URL adresa:
http://www.skolka.org/promena-zahrady.html
URL adresa:
http://www.skolka.org/kontakt.htmlAdresa

Město:
Praha 6,
PSČ:
160 00
Adresa:
Arabská 681/20