Zahrada Přírodovědné školky Rybička PřF UK

Zahrada školky přírodovědné fakulty UK je schovaná až na samém konci Botanické zahrady na Slupi. Školka Rybička je ojedinělá svým přírodovědným zaměřením a v rámci kroužků a letních táborů ji mohou navštěvovat děti z celé Prahy.
Za vysokou zdí, na velice malém pozemku najdeme vše, co děti na zahradě potřebují – místo na hru a pohyb (houpačky, skluzavku, pískoviště, vodní hřišťátko), tajemná zákoutí (starý pařez, zahrádka za kamennou zídkou, dřevěná „hnízda“ ve svahu), kvetoucí a vonné rostliny (plaménky, zimolezy, šalvěje, mateřídoušky a další bylinky v celé zahradě), záhonky na pěstování (místo pro hrášek a ředkvičky, ale i rybíz, angrešt, muchovníky a aronie), místo na vyrábění a společné prožitky (stolky a lavice pod pergolou, domeček ve svahu). Svůj prostor tu mají i zvířata, ptáci a hmyz (ve školce jsou slepice ve venkovním výběhu, ven mohou také morčata a králíci. Pro hmyz je tu hmyzí domek, pro ptáky jsou přichystána krmítka, napajedlo i budky pro hnízdění).

Zahrada byla certifikována jako Ukázková přírodní zahrada v roce 2016. Založena byla podle projektu Z. Štemberové (ateliér terra florida) zahradníkem M. Bruchterem (příroda-zahrada.cz).

www.skolkarybicka.cz

Kontaktní údaje

Mobil:
+420 734 179 878
Email:
petra.cerna@natur.cuni.czAdresa

Město:
Praha 2
PSČ:
128 43
Adresa:
Benátská 4