ZŠ a MŠ Lovčice

Jedná se o školní zahradu, kterou využíváme celoročně s dětmi ze základní i mateřské školy. Děti ze ZŠ tu tráví čas o přestávkách i v rámci vyučování. Odpoledne je zde školní družina a zahradu také navštěvují rodiče s malými dětmi v rámci adaptačního režimu. Zahrada je využívána k různým slavnostem, výstavám a setkávání širokou veřejností.

Naše zahrada je rozdělena na 2 základní části – první část relaxační, kde nás u vchodu přivítá malá zvonice, přírodní učebna s tabulí, dále jsou zde zelené porosty, listnaté a jehličnaté stromky a keře, zahradní srub s krbem, brouzdaliště, lesík, ve kterém jsou ptačí budky a krmítka, bylinková spirála a zahradní jezírko s vodním mlýnkem.

V druhé části, rekreačně sportovní je zákoutí s listnatými vzrostlými stromy, tábořiště s ohništěm, lanová dráha, ovocný sad, živý plot z buků, dubů, habrů a také smrků, členitý terén – svah. Zpevněná plocha hřiště je propojena jízdní dráhou, vrbový domeček a zahradní domek se zelenou střechou využívají děti ke hrám. Dále máme na zahradě záhony, kde děti pěstují trvalky a zeleninu, keře s malinami a ostružinami. Samozřejmě nechybí herní prvky – houpačky, průlezky a pískoviště. Na zahradě jsou barely s vodou, kterou využíváme k zalévání a ke hrám v letním období.

Přijďte se podívat, rádi vás u nás přivítáme.

Adresa

Město:
Lovčice - okres Hodonín
PSČ:
696 39
Adresa:
Lovčice 119